Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Eksploatacja akumulatorów

Panuje powszechne przekonanie, że współczesny akumulator jest bezobsługowy. Warto jednak zadbać o niego - dzięki prostym zabiegom możesz znacznie dłużej cieszyć się bezawaryjną pracą!

Należy jednak pamiętać o następujących zasadach:


Zadbaj o właściwe napięcie - kiedy jego spadek zasygnalizuje kontrolka na tablicy może już być za późno.

Kontroluj stan układu ładowania - alternator, regulator napięcia, paski i inne zużyte elementy mogą spowodować problem z ładowaniem akumulatora.

Unikaj zbędnego wysiłku przy rozruchu... - oświetlenie, radio, klimatyzacja są w trakcie rozruchu dodatkowym obciążeniem i mogą doprowadzić do rozładowania akumulatora - ... a także po wyłączeniu silnika! Akumulatory Szczecin

Dbaj o czystość sprawdzaj (np. przed i po zimie) czystość styków i przewodów, zwiększa to przewodnictwo elektryczne. Jeżeli zauważysz ślady utleniania na klemach, najlepszym sposobem na ich usunięcie jest po prostu zanużenie we wrzątku.

Baterię motocyklową po sezonie trzeba koniecznie wymontować ze sprzętu, a w okresie zimowym kontrolować stan jej naładowania.

 

Ufaj, ale sprawdzaj! Nawet, jeśli Twój pojazd jest wyposażony w tzw. akumulator bezobsługowy, pamiętaj o tym, by regularnie przeprowadzać jego kontrolę w jednym z naszych oddziałów!


Bezpieczeństwo
:

Nie należy zbliżać się z ogniem do akumulatora (można spowodować wybuch),

Nie wolno przewracać akumulatora (można się poparzyć),

Nie należy zostawiać nie używanego akumulatora w aucie dłużej niż dwa miesiące,

Nie wolno przeładowywać akumulatora (powoduje odparowanie elektrolitu).

 

Nasze dane

ul. Spółdzielców 31B

62-510 Konin

  790 853 803

  63 246 57 43

wyślij wiadomość


Poniedziałek - Piątek
godzina: 9:00 - 18:00
Sobota
godzina: 9:00 - 14:00


  Nasze punkty

Poznań, Luboń, Konin, Kalisz, Leszno, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Włocławek, Piotrków Tryb., Grudziądz, Łódź (Bałuty i Górna), Chełm, Szczecin, Wrocław

mapka punktow

 

 

akumulatyory konin

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !