Blog

Budowa akumulatora samochodowego

Akumulator jest odwracalnym źródłem prądu, tzn. że można w nim gromadzić energię elektryczną jak i ją pobierać. Przy każdym z tych procesów zachodzą w akumulatorze reakcje chemiczne. W pojazdach samochodowych nadal najczęściej wykorzystywanym statycznym źródłem energii są akumulatory ołowiowe (kwasowe). (więcej…)

Eksploatacja akumulatorów

Panuje powszechne przekonanie, że współczesny akumulator jest bezobsługowy. Warto jednak zadbać o niego - dzięki prostym zabiegom możesz znacznie dłużej cieszyć się bezawaryjną pracą! (więcej…)

Nowy sklep w Szczecinie już otwarty!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że 23 listopada br. rozpoczął swoją działalność nasz nowy punkt w Szczecinie, gdzie prowadzona będzie sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtowa. (więcej…)

Druga runda Polsh Drift Open za nami!

Po niezwykle pasjonującej inauguracji sezonu w Toruniu, przyszła kolej na drugą edycję Drift Open, która odbyła się na torze Wyrazów Automobilklubu Częstochowa. Bardzo doświadczona ekipa Coel Drift, w której startują czołowi polscy kierowcy sceny driftingowej Jakub Krygier i Mateusz Woskresińki, znany bliżej fanom driftu jako Mates, stanęła do walki o...

Gran Turismo – gratka dla fanów motoryzacji

Gran Turismo Polonia to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie motoryzacyjne, skupiające na Torze Poznań najlepsze, najszybsze i najbardziej wyjątkowe samochody świata. Akumar Group jako lider branży, po raz kolejny miał okazję zaprezentować się wśród najlepszych w całym sektorze motoryzacyjnym. (więcej…)

Podsumowanie MotoKonin & Akumar Ending Summer 2K16

Dnia 10.IX.2016 roku w Koninie odbyła się impreza motoryzacyjna „MotoKonin & Akumar Ending Summer 2K16”. Był to pierwszy event organizowany przez grupę MotoKonin, który przy wsparciu Akumar stał się najważniejszą imprezą motoryzacyjną w regionie. Zlot odbył się w centrum Konina na terenie giełdy samochodowej. Otwarcie bram nastąpiło o godzinie 13:00,...

Największe Targi Motoryzacyjne w Polsce!

W dniach od 6 do 9 kwietnia 2017r. - w ramach poznańskich spotkań z motoryzacją - odbędą się największe w Polsce Targi związane z tą tematyką - Poznań Motor Show! Dostawcy Prądu - Akumar Grupa, jako liderzy branży akumulatorowej i zagadnień prądowych, po raz kolejny wezmą udział w tej prestiżowej...

Żukiem przez Europę w szczytnym celu…

2 września 2017 rozpoczęła się kolejna, 11 edycja ekstremalnego, kilkudniowego, etapowego charytatywnego rajdu – ZŁOMBOL. Polega on na przejechaniu ok. 2500 km w jedną stronę autem wyprodukowanym w byłym bloku wschodnim  lub wyprodukowane już po transformacji ustrojowej z 1989 roku, ale zaprojektowanym w poprzednim systemie. (więcej…)

Moto Trendy – motoryzacyjna ekspozycja w Ferio

Największa motoryzacyjna ekspozycja w regionie odbyła się na początku września w Centrum Handlowym Ferio. Podczas tego eventu nie mogło zabraknąć Dostawców Prądu - Akumar Grupa, którzy wraz z bardzo doświadczoną stajnią CoelMotorSport, szerszej publiczności zaprezentowali BMW E81 serii 1, przygotowanej bezpośrednio pod zawody driftingowe. (więcej…)