Druga runda Polsh Drift Open za nami!

Po niezwykle pasjonującej inauguracji sezonu w Toruniu, przyszła kolej na drugą edycję Drift Open, która odbyła się na torze Wyrazów Automobilklubu Częstochowa. Bardzo doświadczona ekipa Coel Drift, w której startują czołowi polscy kierowcy sceny driftingowej Jakub Krygier i Mateusz Woskresińki, znany bliżej fanom driftu jako Mates, stanęła do walki o tytuł Mistrza Drift Open PDS oraz Driftingowy Puchar Polski.

Tradycji stało się zadość, ekipa wjechała na tor prosto z warsztatu. Problemy techniczne powodowały słabsze osiągi BMW E46 z silnikiem LS3 o pojemności 6,3 litra oraz mocy, bagatela, 600KM. Ten świetnie prezentujący się w nowych barwach model, został wyposażony w akumulator Tuborg Gold o pojemności 77Ah i mocy rozruchowej 820A. W trakcie strojenia wynikały problemy z wałkiem rozrządu oraz odcinaniem zapłonu powyżej 4500 obrotów. Po konsultacjach i naniesionych poprawkach do programu, już na treningu było widać znaczącą poprawę i moc! Samochód okazał się potworem, silnik podawał, a przejazd w parze z pomarańczową E46 z LSX nie pozostawił wątpliwości, kto w tym przejeździe był zwierzyną, a kto łowcą – cały tor drzwi w drzwi, przekładka na milimetry. Jednak kolejne problemy, tym razem z układem napędowym, skutkują wymianą dyferencjału.

Pierwszy przejazd na nowym przełożeniu wypadł poniżej oczekiwań. Drugi przejazd, mocno rozkręcony Mates zdobył lekką przewagę. Decyzją sędziów zarządzono dogrywkę. Niecierpliwe oczekiwanie, szybkie chłodzenie aut i kolejny start. Mates wpada w pierwszy zakręt na 3-ce, zostawia za sobą ścianę dymu i wzbudza falę zachwytu na trybunach. Wśród innych kierowców na starcie słychać szum, pozytywne komentarze, niektórzy biją brawo. Sędziowie na razie nie zdradzają werdyktu, ale wiemy doskonale, że pomimo dobrego przejazdu Nejmana to Mates zdobywa przewagę. Drugi przejazd i… odcinka przy 4500, odprostowanie i zero. Niestety Coel Drift odpada z TOP32. Jednak ten przejazd podnosi poprzeczkę tak wysoko, że do końca zawodów nikt więcej nawet nie zbliżył się do tego poziomu. Coel Drift zdobywa puchar i nagrodę za najlepszy przejazd zawodów!!!