Moto Trendy – motoryzacyjna ekspozycja w Ferio

Największa motoryzacyjna ekspozycja w regionie odbyła się na początku września w Centrum Handlowym Ferio. Podczas tego eventu nie mogło zabraknąć Dostawców Prądu – Akumar Grupa, którzy wraz z bardzo doświadczoną stajnią CoelMotorSport, szerszej publiczności zaprezentowali BMW E81 serii 1, przygotowanej bezpośrednio pod zawody driftingowe.

W ramach przygotowanych atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz ekspozycji motoryzacyjnej Hyundai, Toyota, Volkswagen, Fiat, Citroen, Ford, Opel czy Peugeot, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy miał szansę zobaczyć premierowe modele, jak również skorzystać z jazdy próbnej wybranymi autami. Bosch Service Klaczek jak zwykle oferował bezpłatne przeglądy motoryzacyjne. Wszyscy fani motoryzacji mieli możliwość jazdy na trolejach – odbycie treningu koordynacji czuciowo-ruchowej. Ćwiczenie to od lat jest stosowane na całym świecie jako jeden ze środków technicznych służących do nauki prawidłowego zachowania się podczas poślizgu nadsterownego.

W specjalnie zaaranżowanej scenografii można było podziwiać takie modele, jak Toyota Prius Plug-in Hybrid, auto wielokrotnie nagradzane za technologię hybrydową, m.in. za najlepszy produkt w kategorii Eco oraz Arteon Elegance – auto, które w Polsce miało swoją premierę na Targach Motor Show w Poznaniu. Aerodynamiczna sylwetka, okna boczne pozbawione ramek, wyrazisty tył nadwozia – Arteon zachwyca, za każdym razem od nowa.

Dostawcy Prądu – Akumar Grupa, oferowali wszystkim chętnym darmowy przegląd instalacji elektrycznej oraz akumulatora.  Największą atrakcją eventu był bez wątpienia świetnie przygotowany samochód driftingowy BMW serii 1 (E81), który zasilany jest przez akumulator Tuborg Gold  o pojemności 82Ah (High Performance Technology), produkowany przez najnowocześniejszą fabrykę akumulatorów w Europie – AutoPart z Mielca. Auto  zostało zbudowane przez stajnię CoelMotorSport, za kierownicą którego zasiada jeden z najlepszych kierowców polskiej sceny driftingowej – Jakub Krygier.