RD6 Westlake Drift Challenge – Sosnova

W dniach od 15 do 17 września 2017r. – w ramach Czech Drift Series – odbyły się kolejne zawody z cyklu Westlake Drift Challenge, na których coraz mocniejsza ekipa CoelMotorSport we współpracy z Dostawcami Prądu wywalczyła miejsce w TOP16 w kategorii PRO!

Ta runda Czech Drift Series przejdzie do historii jako jedno z najlepszych wydarzeń driftingowej przygodzie Coelmotorsport. Po pierwsze tor – rewelacyjny, na raz szybki i wolny, trudny, równy i dziurawy. Po drugie auto – prawdziwy potwór, doskonale wyważone, mocne, o wspaniałej charakterystyce, ciekawe wyglądem i co najważniejsze totalnie bezawaryjne. Źródłem zasilania w tym pojeździe jest całkowicie bezobsługowy akumulator serii Tuborg Gold o pojemności 82Ah, który generuje prąd rozruchowy na poziomie 820A. Po trzecie atmosfera – Czesi są wspaniali, uśmiechnięci, zadowoleni z życia, mili i otwarci. Pomimo totalnej nieznajomości polskiego i angielskiego przychodzili wieczorem z wódką żeby się zakumplować. Łamaną czecho-polszczyno-angielszczyzną dyskutowaliśmy więc o wyższości coel’owych skrętów nad innymi albo opowiadaliśmy sobie nawzajem swoje historie.

Piątkowy trening od rana był koszmarem – nowe auto, nowy tor, nowe opony. Pierwsze 2-3 godziny były trudne. Ciężko było połączyć zakręty. Parę razy auto wypadało poza trasę i gubiło tylny zderzak. Już w piątek po południu widać było, że  przejazdy po torze sprawiały coraz większą satysfakcję. W sobotę od rana treningi. Pierwsze 5 przejazdów od rana bez zająknięcia, bardzo dobra linia, blisko ścian. Na koniec treningu postanowiliśmy zmienić opony na pół-slicki Westlake’a i niestety spóźniliśmy się i po zmianie opon nie wpuszczono  już nas na tor.